Tytuł projektu:
Kompleksowe wsparcie kobiet aktywnych
Program:
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Priorytet:
Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich
Działanie:
Działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia
Jednostka realizująca projekt:
Akademia Przedsiębiorczości Sp. z o.o.
Opis projektu:
Celem projektu są piętnastomiesięczne działania promujące postawy kreatywne i przedsiębiorcze, oraz uzyskanie wiedzy i umiejętności do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej przez 20 kobiet (pozostających bez zatrudnienia) z terenu powiatu skarżyskiego.
Projekt skierowany jest do 20 kobiet (pozostających bez zatrudnienia) z terenu powiatu skarżyskiego, zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej (z wyłączeniem kobiet, które posiadały zarejestrowaną działalność gospodarczą w okresie 12 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu), w tym w szczególności:
- Kobiet pozostających bez zatrudnienia przez okres co najmniej 12 kolejnych miesięcy w ciągu ostatnich 24 miesięcy przed przystąpieniem do projektu.
- Kobiet powracających oraz wchodzących po raz pierwszy na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci.
- Kobiet do 25 roku życia.
- Kobiet niepełnosprawnych.
- Kobiet zamieszkałych w gminach wiejskich i miejsko – wiejskich oraz mieszkańcy miast do 25 tysięcy mieszkańców zamierzające podjąć zatrudnienie w obszarach niezwiązanych z produkcją roślinną i/lub zwierzęcą.
Uczestnikami projektu będzie 100% kobiet, z czego co najmniej 10% (2 kobiety), które utraciły zatrudnienie z przyczyn nie dotyczących pracowników.
Realizowany projekt zakłada szeroko pojętą promocję i zachęcenie kobiet pozostających bez zatrudnienia zamieszkałych w powiecie skarżyskim do założenia własnej działalności gospodarczej.
Etapy projektu:
- Ogłoszenie konkursu pn. „Wyjątkowy pomysł na własna firmę”, w którym kobiety prezentują własne pomysły na samo zatrudnienie.
- Zorganizowanie spotkania, w ramach rekrutacji, z kobietami pn. „Przykłady dobrych praktyk w Powiecie Skarżyskim”, które otworzyły własną działalność gospodarczą i odniosły sukces.
- Wybór spośród uczestniczek 25 kobiet, z których 20 kwalifikuje się do projektu, pięć natomiast stanowi listę rezerwową
- Przeprowadzenie szkoleń dla zakwalifikowanych uczestniczek
- Wybór na podstawie napisanego biznesplanu czternastu kobiet, które otrzyma dofinansowanie w wysokości 40 000, 00 zł przy wkładzie własnym 15%.
Montaż finansowy:
Całkowita wartość projektu: 1 001 170,00 zł
Wartość dofinansowania EFS: 902 330,00 zł