- Szczegóły
- Autor: Milena Orynek
- Kategoria: Aktualności
Samorząd Powiatu Skarżyskiego aktywnie włączył się w realizację projektu „Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników”. Dzięki temu mieszkańcy powiatu mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych realizowanych w mobilnej pracowni diagnostycznej. Do tej pory z badań skorzystało już około 500 osób.
Specjalny autobus medyczny odwiedził Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej ośmiokrotnie. W tym czasie wykonywano m.in. pobrania krwi oraz podstawowe badania diagnostyczne. Z oferty
Czytaj więcej: Powiat Skarżyski w projekcie „Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników”
- Szczegóły
- Autor: Patrycja Bassa
- Kategoria: Aktualności

Dostępny Samorząd 2.0.
Szanowni Mieszkańcy Powiatu Skarżyskiego,
Starosta Skarżyski Artur Berus zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu „Planu działania Powiatu Skarżyskiego na rzecz poprawy zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami na lata 2026-2028” realizowanego w ramach projektu grantowego „Dostępny samorząd 2.0”.
Celem konsultacji jest zapoznanie mieszkańców z projektem „Planu działania Powiatu Skarżyskiego na rzecz poprawy zapewnienia
- Szczegóły
- Autor: Jolanta Jagiełło
- Kategoria: Aktualności

Członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego Cezary Błach reprezentował samorząd Powiatu Skarżyskiego podczas uroczystej gali z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, która odbyła się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.
Wydarzenie było okazją do podziękowania świętokrzyskim samorządowcom za ich codzienną pracę i zaangażowanie na rzecz lokalnych społeczności. Słowa uznania oraz podziękowania za dobrą współpracę, szczególnie przy realizacji programów rządowych służących mieszkańcom gmin i powiatów
Czytaj więcej: Powiat Skarżyski na obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego
- Szczegóły
- Autor: Milena Orynek
- Kategoria: Aktualności
9 czerwca 2026 roku w Skarżysku - Kamiennej odbył się Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii oraz Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Wydarzenie, zorganizowane przez Zespół Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych, zgromadziło sześć drużyn reprezentujących zaprzyjaźnione placówki z regionu, tworząc atmosferę wzajemnego szacunku, integracji oraz fair play.
Wśród gości wydarzenia obecni byli przedstawiciele władz Powiatu Skarżyskiego: Starosta Artur Berus oraz
Czytaj więcej: Sportowa Integracja: Turniej Piłki Nożnej MOS-ów i MOW-ów
- Szczegóły
- Autor: Jolanta Jagiełło
- Kategoria: Aktualności
Nowoczesne e-usługi zdrowotne, rozwój telemedycyny oraz wyższy poziom bezpieczeństwa danych pacjentów to główne założenia projektu „Informatyzacja Placówek Medycznych Województwa Świętokrzyskiego – II” (InPlaMed-II), którego partnerem jest Zespół Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej. Kolejny etap realizacji przedsięwzięcia zainaugurowano 9 czerwca podczas konferencji w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz
Czytaj więcej: Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej partnerem projektu InPlaMed-II
- Szczegóły
- Autor: Milena Orynek
- Kategoria: Aktualności
9 czerwca 2026 roku w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej odbyło się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej i wyposażonej Sali Doświadczania Świata Snoezelen.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz Powiatu Skarżyskiego: Starosta Artur Berus, Wicestarosta Katarzyna Bilska oraz Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Żmijewski. Obecni byli także dyrektor ZPEW Marcin Kruk, wicedyrektorki Aneta Łoboda i Ewa Binkowska, kierownik ds. wychowawczych Paweł
Czytaj więcej: Uroczyste Otwarcie Sali Doświadczania Świata Snoezelen w ZPEW





