Członek zarządu powiatu Tadeusz Bałchanowski wziął udział w debacie publicznej „Suchedniów. Wczoraj i jutro”, która odbyła się w niedzielę 25 września w ramach wydarzenia pn.”Naturalnie Aktywny Jubileusz”. Impreza będąca częścią obchodów 60-lecia nadania praw miejskich dla Suchedniowa została zorganizowana przez Fundację Triada. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Skarżyski Artur Berus, a Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, które m.in. zaprezentowało swoje stoisko było partnerem wydarzenia, w którym udział wzięła również członek zarządu Katarzyna Bilska. 

W ramach wydarzenia pn.”Naturalnie Aktywny Jubileusz” zorganizowany został sześciokilometrowy na terenie miasta marszobieg nowym szlakiem turystycznym obejmującym 10 tablic z historią i archiwalnymi zdjęciami z Suchedniowa. Przewodnikiem po szlaku był regionalista Andrzej Grabkowski, który podzieli się z uczestnikami swoją bogatą wiedzą na temat miejscowości. Trasa marszobiegu zakończyła się na terenie SOK Kuźnica, gdzie na uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez KGW Michniowianki oraz ciasta przygotowane przez panie z zespołu „Skokotliwi”. Stoiska promocyjne miał powiat skarżyski oraz Nadleśnictwo Suchedniów, na którym za darmo można było otrzymać sadzonki sosen i dębów.

Jedną z atrakcji była prezentacja jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchedniowie z okazji zbliżającej się 120 jej istnienia oraz pokaz ratownictwa w wykonaniu strażaków.

Natomiast w trakcie debaty publicznej „Suchedniów. Wczoraj i jutro” - burmistrz Suchedniowa Cezary Błach, członek zarządu powiatu Tadeusz Bałchanowski, nadleśniczy Piotr Fitas, redaktor Mateusz Bolechowski, regionalista Andrzej Grabkowski oraz Karol Miernik z Fundacji Triada zastanawiali się nad przyszłością Suchedniowa w kontekście jakie perspektywy stały przed miejscowością i jakie wciąż  ma szanse na rozwój.

Samorząd powiatu skarżyskiego podczas wydarzenia reprezentowali członkowie zarządu – Katarzyna Bilska i Tadeusz Bałchanowski.  

Na zakończenie wydarzenia odbył się koncert barda Zbigniewa Bibera.

trasa marszobiegu z okazji jubileuszu Suchedniowastoisko powiatowe podczas jubileuszu Suchedniowadebata publiczna z udziałem członka zarządu powiatu Tadeusza Bałchanowskiego (trzeci od lewej) debata publiczna z udziałem członka zarządu powiatu Tadeusza Bałchanowskiego (pierwszy od lewej) 633090cea6c68 o large

Fot. www.echodnia.eu

Adres urzędu

ul. Konarskiego 20
26-110 Skarżysko-Kamienna

telefon: 41 3953000
fax: 41 2524001

starostwo@skarzysko.powiat.pl

Godziny pracy:
poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek - piątek: 7:30 - 15:30