Członek zarządu powiatu Tadeusz Bałchanowski wziął udział w debacie publicznej „Suchedniów. Wczoraj i jutro”, która odbyła się w niedzielę 25 września w ramach wydarzenia pn.”Naturalnie Aktywny Jubileusz”. Impreza będąca częścią obchodów 60-lecia nadania praw miejskich dla Suchedniowa została zorganizowana przez Fundację Triada. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Skarżyski Artur Berus, a Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, które m.in. zaprezentowało swoje stoisko było partnerem wydarzenia, w którym udział wzięła również członek zarządu Katarzyna Bilska.
W ramach wydarzenia pn.”Naturalnie Aktywny Jubileusz” zorganizowany został sześciokilometrowy na terenie miasta marszobieg nowym szlakiem turystycznym obejmującym 10 tablic z historią i archiwalnymi zdjęciami z Suchedniowa. Przewodnikiem po szlaku był regionalista Andrzej Grabkowski, który podzieli się z uczestnikami swoją bogatą wiedzą na temat miejscowości. Trasa marszobiegu zakończyła się na terenie SOK Kuźnica, gdzie na uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez KGW Michniowianki oraz ciasta przygotowane przez panie z zespołu „Skokotliwi”. Stoiska promocyjne miał powiat skarżyski oraz Nadleśnictwo Suchedniów, na którym za darmo można było otrzymać sadzonki sosen i dębów.
Jedną z atrakcji była prezentacja jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchedniowie z okazji zbliżającej się 120 jej istnienia oraz pokaz ratownictwa w wykonaniu strażaków.
Natomiast w trakcie debaty publicznej „Suchedniów. Wczoraj i jutro” - burmistrz Suchedniowa Cezary Błach, członek zarządu powiatu Tadeusz Bałchanowski, nadleśniczy Piotr Fitas, redaktor Mateusz Bolechowski, regionalista Andrzej Grabkowski oraz Karol Miernik z Fundacji Triada zastanawiali się nad przyszłością Suchedniowa w kontekście jakie perspektywy stały przed miejscowością i jakie wciąż ma szanse na rozwój.
Samorząd powiatu skarżyskiego podczas wydarzenia reprezentowali członkowie zarządu – Katarzyna Bilska i Tadeusz Bałchanowski.
Na zakończenie wydarzenia odbył się koncert barda Zbigniewa Bibera.
Fot. www.echodnia.eu