Starostwo Powiatowe wykonuje zadania własne i zlecone z zakresu administracji publicznej, do których należy zaspokajanie potrzeb mieszkańców. W tym zakresie Urząd ze szczególną troską zapewnia pomoc osobom starszym, kobietom ciężarnym i osobom niepełnosprawnym.


Osoby te mogą korzystać z pomocy pracowników Biura Obsługi Klienta przy wypełnianiu potrzebnych druków oraz uzyskaniu informacji dotyczącej możliwości załatwienia spraw.

W przypadkach, kiedy osoby mają potrzebę załatwienia spraw w wydziałach merytorycznych, znajdujących się na innych piętrach, a mają kłopot z poruszaniem się, pracownicy merytoryczni schodzą na dół do Biura Obsługi Klienta.


W celu zapewnienia dostępności do Urzędu dla osób niepełnosprawnych została dostosowana infrastruktura, a mianowicie:

  • możliwość swobodnego wjazdu wózkiem inwalidzkim,
  • winda
  • toalety

Dla wszystkich mieszkańców dostępna jest strona internetowa www.skarzysko.powiat.pl oraz www.bip.powiat.skarzyki.lo.pl na której dostępne są  numery kont, na które można dokonywać wpłat, procedury umożliwiające skompletowanie odpowiednich dokumentów. Na stronie zawarte są także wszelkie informacje o aktualnych wydarzeniach w powiecie.

Obsługa w języku migowym

Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011r o języku migowy i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2011r. Nr 209, poz. 1243) osoby doświadczające trwale lub okresowo trudności   w komunikowaniu się mogą bezpłatnie korzystać z usług tłumacza języka migowego przy załatwianiu spraw w Starostwie Powiatowym  w  Skarżysku-Kamiennej

W związku z powyższym prosimy osoby uprawnione, które zamierzają skorzystać z powyższych usług, o zgłoszenie tego faktu na co najmniej 3 dni robocze przed planowaną wizytą   w urzędzie, z wyłączeniem sytuacji nagłych.

Zgłoszenie może być dokonane:

  • pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • telefonicznie  na   nr 41 3953040
  • pisemnie na adres Starostwo Powiatowe, ul. Konarskiego 20, 26-110 Skarżysko-Kamienna

osobiście w Biurze Obsługi Klienta  - Konarskiego 20

2012-2022 Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.