Liczna grupa aktywnych seniorów wzięła udział w „Rajdzie z Kijkami” zorganizowanym w ramach projektu „Seniorzy na skarżyskich szlakach”, realizowanego przez Fundację „Kawałek Serca”. Tym razem uczestnicy przemierzyli trasę wokół Rejowa.
Czwartkowy (25 czerwca) rajd był okazją nie tylko do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale również do integracji i poznawania walorów przyrodniczych powiatu skarżyskiego. Seniorom na trasie towarzyszył członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego Cezary Błach, który wspólnie z uczestnikami pokonał trasę i wspierał inicjatywę promującą zdrowy styl życia wśród osób starszych.
Rajd został zwieńczony wspólnym ogniskiem i poczęstunkiem przy Wielkim Piecu, gdzie uczestnicy mogli odpocząć po wędrówce, wymienić się wrażeniami i spędzić czas w miłej atmosferze.
Projekt „Seniorzy na skarżyskich szlakach” promuje aktywny styl życia wśród osób starszych, zachęcając do regularnej aktywności fizycznej oraz integracji mieszkańców miasta i powiatu.
Zadanie jest współfinansowane przez Powiat Skarżyski w ramach otwartego konkursu ofert na realizacje zadań publicznych w roku 2026 w zakresie turystyki.
Poniżej przedstawiamy fotorelację z trasy rajdu.



























































