Radość, uśmiechy i wspólnie spędzony czas – w takiej atmosferze odbył się Piknik Integracyjny zorganizowany przez Centrum Obsługi Placówek "Przystań" w Skarżysku-Kamiennej, powszechnie nazywane Domem Dziecka. W wydarzeniu, na zaproszenie organizatorów, uczestniczyli również przedstawiciele Zarządu Powiatu Skarżyskiego – starosta Artur Berus oraz członek Zarządu Powiatu Cezary Błach. Była to okazja do spotkania z wychowankami placówki, ich opiekunami oraz wspólnego spędzenia czasu w rodzinnej i pełnej życzliwości atmosferze.
Piknik był okazją nie tylko do integracji, ale również do budowania relacji i wzmacniania więzi w społeczności Domu Dziecka. Na uczestników czekało wiele atrakcji i aktywności, które dostarczyły mnóstwo pozytywnych emocji zarówno najmłodszym, jak i dorosłym. Ważnym elementem spotkania było wspólne grillowanie oraz biesiadowanie w altanie znajdującej się na terenie placówki. Przy wspólnym stole nie brakowało rozmów, śmiechu i okazji do lepszego poznania się.
Szczególnie uroczystym momentem wydarzenia było wręczenie wyróżnień wychowankom, którzy w mijającym roku szkolnym wyróżnili się swoją postawą i osiągnięciami. Jak podkreślił dyrektor „Przystani” Rafał Miernik, placówka co roku docenia dzieci, które swoją pracą, zaangażowaniem i zachowaniem stanowią wzór dla innych.
Dyplom za życzliwość, uśmiech, szacunek dla innych oraz kulturę słowa i zachowania otrzymał Marek Stojek. Z kolei Klaudia Łabuda została wyróżniona przez społeczność Domu Dziecka za sumienne przygotowywanie się do zajęć i najlepsze wyniki w nauce. Na zakończenie roku szkolnego osiągnęła imponującą średnią ocen 5,0.
Gratulacje wyróżnionym złożyli przedstawiciele samorządu powiatowego, dyrekcja placówki, wychowawcy oraz pozostali wychowankowie.
– Gratuluję wyróżnień. Cieszę się, że jest wśród nich zarówno dziewczynka, jak i chłopiec. Ktoś w tej grupie musi być liderem, ale uważam, że wszyscy jesteście wspaniali i każde z Was jest wyjątkowe – mówił starosta Artur Berus.
Dziękując za zaproszenie na piknik, członek Zarządu Powiatu Cezary Błach przekazał na ręce dyrektora placówki zestaw gier planszowych, które będą służyć dzieciom podczas wspólnego spędzania czasu i rozwijania zainteresowań.
Wśród gości, którzy odwiedzili wychowanków podczas pikniku, obok przedstawicieli samorządu powiatowego znaleźli się także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bliżynie, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej, MPWiK z wodą sodową z saturatora oraz członkowie grupy Świętokrzyscy Motórzyści. Dzieci miały okazję z bliska obejrzeć wozy i sprzęt ratowniczy, porozmawiać z mundurowymi, a także podziwiać imponujące motocykle. Spotkania te niezmiennie dostarczają wielu emocji i są doskonałą okazją do integracji oraz wspólnej zabawy.










































