W minioną sobotę hala MCSiR w Skarżysku -Kamiennej tętniła sportowymi emocjami. Wszystko za sprawą wyjątkowego Turnieju Minisiatkówki, który zorganizowano z okazji 20-lecia powstania klubu MKS Gala Skarżysko. Razem na sportowo świętowały jubileusz kluby z całej Polski: SKS Szóstka TPS Biała SKS "Szóstka" TPS Biała Podlaska, UKS Źródełko Katowice, UKS Lolek Kluczewsko, ŁKS Łagów - siatkówka kobiet, Akademia Volley Stars Ostrowiec Św., MUKS Jedynka Ostrowiec Świętokrzyski, UKS Ruda Wielka.
Uczestników, kibiców oraz zaproszonych gości serdecznie przywitała obecna prezes klubu, Pani Agnieszka Kamińska. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonali wspólnie Wicestarosta Katarzyna Bilska oraz Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Arkadiusz Bogucki.
Zanim jednak hala zatętniła sportową rywalizacją, włodarze musieli wykazać się sprytem. Ich zadaniem było odnalezienie ukrytego prezentu. Sterowani podpowiedziami zawodniczek („ciepło-zimno”), błyskawicznie zlokalizowali pyszny tort jubileuszowy ufundowany przez byłą trenerkę klubu, Kingę Gawron. To jednak nie koniec niespodzianek! Z okazji jubileuszu Wicestarosta Katarzyna Bilska reprezentująca Powiat Skarżyski przekazała klubowi piłki do siatkówki, które z pewnością posłużą do szlifowania formy na kolejnych treningach. Po głośnym „Sto lat” i zdmuchnięciu świeczek, przyszedł czas na siatkarskie emocje!
Po emocjonującej fazie grupowej, najlepsze trójki awansowały do ścisłego finału, walcząc o miejsca 1-6.
Wyniki dwójek :
1 miejsce MUKS Jedynka Ostrowiec Świętokrzyski 1
2 miejsce MKS Gala 1
3 miejsce SKS Szóstka TPS Biała Podlaska
4 miejsce Akademia Volley Stars 1
5 miejsce MKS Gala 2
6 miejsce Akademia Volley Stars 2
Wyniki trójek:
1 miejsce SKS Szóstka TPS Biała Podlaska
2 miejsce UKS Źródełko Katowice
3 miejsce Akademia Volley Stars 1
4 miejsce MKS Gala 1
5 miejsce ŁKS Łagów 2
6 miejsce ŁKS Łagów 1
Dla Wicestarosty Katarzyny Bilskiej ten jubileusz miał wymiar szczególny –„ 20 lat temu… serce drży ze wzruszenia, łza się w oku kręci i ….przypomnę że pierwszym prezesem była ponad 10 lat Asia Michalska, a pierwszy zarząd ( założyciele) był w składzie: Andrzej Warwas, Darek Bilski( mój mąż pierwszy i obecny ), Piotrek Sławiński, Janusz Gruszczyński, Krzysiek Gwarek, Teresa Kasprzyk, Grzesiek Miernik, Jarek Mosiołek. Drugim prezesem był Jacek Mosiołek..a teraz Agnieszka Kamińska( wspaniali ludzie kochający sport).Pierwsi trenerzy: Darek Kasprzyk, Grzesiek Jaszewski, Św. Pamięci cudowny Zbyszek Bilski, Jarek Mosiołek ….trzeba tą wiedzę kiedyś uporządkować …bo to kawał ważnej historii …a teraz jeszcze raz STO LAT” - wspomina Katarzyna Bilska.
Z okazji jubileuszu Wicestarosta przygotowała dla uczestniczek (i nie tylko) specjalny konkurs z nagrodami.
Zadanie konkursowe: Podaj pierwotną nazwę klubu, która była brana pod uwagę podczas zakładania stowarzyszenia, ale ostatecznie nie została wybrana. Odpowiedzi można przesyłać drogą mailową na adres:
Młodym siatkarkom MKS „Gala” Skarżysko oraz całemu zarządowi życzymy kolejnych dwudziestu (i więcej!) lat pełnych sportowych sukcesów i wychowywania kolejnych pokoleń mistrzyń!









