W środę 12 czerwca br. na osiedlu Bór odbyły się biegi przełajowe dziewcząt i chłopców w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Średnich o Puchar Starosty Skarżyskiego.

W zawodach wzięła udział młodzież z sześciu szkół w Skarżysku -Kamiennej: I-go Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego, II-go Liceum Ogólnokształcącego  im. A. Mickiewicza,  Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Samochodowych. Biegi rozpoczęły się ze wspólnego startu dla dziewcząt i chłopców. W rywalizacji brały udział pięcioosobowe zespoły zawodniczek i zawodników.

Klasyfikacja końcowa biegów na dystansie 1000 m dziewcząt przedstawia się następująco:

1 miejsce - I LO

2. miejsce - II LO

3. miejsce - ZSTM

4. miejsce - ZST

5. miejsce - ZSE

6. miejsce - ZSSU

Wśród chłopców na dystansie 1500 m najlepszy okazał się zespół z II LO. Kolejne miejsca zajęły drużyny:

2. miejsce - ZST

3. miejsce - ZSTM

4. miejsce - I LO

5. miejsce - ZSSU

6. miejsce - ZSE

W tym roku w ramach Współzawodnictwa odbędą się jeszcze zawody w piłce ręcznej w październiku oraz w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w listopadzie.

 

Zawodniczki i zawodnicy z ZSTM wraz z nauczycielem wychowania fizycznegoRobert Frączkiewicz- nauczyciel wychowania fizycznego z I LO w Skarżysku-Kamiennej, koordynator Współzawodnictwa wraz z uczennnicą bioracą udział w biegach.Drużyny chłopców ustawiające się na stracieMoment stratu chłopców Zawodniczki i zawodnicy z II LO wraz z nauczycielem wychowania fizycznego Piotrem LubeckimZawodniczki i zawodnicy z I LO trzymajacy puchar i dyplom za udział w biegach przelajowych wraz z Robertem FrączkiewiczemDziewczeta i chłopcy z drużyn II LO Robert Frączkiewcz z uczniem trzymającym puchar i dyplom

 

 

2012-2022 Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.