Starostwo Powiatowe we współpracy z Gminą Łączna oraz Stowarzyszeniem  „Seniorzy Razem”, zaprasza do udziału w kolejnej edycji cyklu „Korona Gór Powiatu Skarżyskiego” w ramach Marszobiegu Powiatowego. Spotykamy się w sobotę 2 września br. Zapisy uczestników już od 21 sierpnia.

Tradycyjnie zapewniamy bezpłatny dojazd na miejsce startu. Wyjazd autokarów zaplanowany jest na godz. 9.20 sprzed Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, a także 9.20 z parkingu przy Urzędzie Gminy Bliżyn i 9.30 sprzed Urzędu Miasta i Gminy w Suchedniowie. Wymarsz na trasę marszobiegu planowany jest na godz. 10.00 wejściem do Świętokrzyskiego Parku Narodowego przy drodze Występa-Psary. Trasa liczy około 6 km. i wiedzie turystycznym szlakiem zielonym w kierunku Zagórza w Gminie Łączna. Tam na terenie świetlicy przy Gminnej Bibliotece Publicznej będą Państwo mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami. Przygotowany będzie również ciepły posiłek dla wszystkich uczestników marszobiegu. Po zakończonej imprezie zostaną podstawione autokary, którymi będzie można wrócić do domu. Można zabrać ze sobą maty piknikowe. Powrót planowany jest na godzinę 14.30.

Przypominamy, że Starostwo Powiatowe w 2022 roku przygotowało nową formę zmagań turystycznych. Podczas pierwszej edycji, która odbyła się w maju 2022r., zaprosiliśmy Państwa do zdobycia Korony Gór Powiatu Skarżyskiego. Referat ds. Promocji wspólnie z PTTK opracował regulamin zdobycia sześciu szczytów. Każdy uczestnik tego wydarzenia otrzymał książeczkę, w której znajdują się krótkie ich opisy z miejscem na pieczątkę. W pierwszym rajdzie zmierzyliśmy się ze szczytem Świniej Góry. W kolejnych edycjach zdobywaliśmy Kamień Michniowski oraz Szczyt Altana i Górę Skarbową. Tym razem zachęcamy Państwa do zdobycia Bukowej Góry. Po zebraniu sześciu pieczątek w książeczce, każdy piechur otrzyma wyjątkową odznakę Powiatu Skarżyskiego i PTTK, która została specjalnie zaprojektowana w tym celu.

Zapisy na Marszobieg odbywać się będą w dniach 21-30 sierpnia 2023r. w godz. 8.00-15.00. Swój udział w imprezie można zgłosić na trzy sposoby:

- osobiście w Starostwie Powiatowym - pok. 406

- telefonicznie pod numerem tel. (41) 39-53-009

- elektronicznie za pośrednictwem poniższego formularza

Wyjazd z poszczególnych gmin:

godz. 09.30 – gmina Suchedniów (Urząd Miasta i Gminy, ul. Fabryczna 5);

godz. 09.20 – gmina Bliżyn (Urząd Gminy Bliżyn, ul. Kościuszki 79a)

godz. 09.20 – gmina Skarżysko-Kamienna (Starostwo Powiatowe, ul. Konarskiego 20).

Uczestnictwo w imprezie wiąże się z akceptacją klauzuli RODO, gdyż pozyskanie i przetwarzanie danych uczestników niezbędne jest w procesie ubezpieczenia.

Dzieci i młodzież do 16 roku życia mogą brać udział w wydarzeniu pod opieką osoby dorosłej. Osoby w wieku od 16 do 18 lat - wymagana pisemna zgoda rodzica lub opiekuna. Udział dla osób poruszające się na wózkach inwalidzkich jest możliwy przy asyście opiekuna.

Plakat promujący marszobieg.

2012-2022 Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.