Pani Czesława Stępniewska znana i uznana miotaczka ze Skarżyska promowała Powiat Skarżyski podczas 9. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Mistrzostwa odbyły się w dniach od 26 marca do 1 kwietnia 2023 r. w Toruniu. Wzięło w nich udział ponad cztery tysiące osób z 88. krajów. Skarżyszczanka rywalizowała łącznie w trzech konkurencjach.  

Pani Czesława w 9. Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu startowała w trzech konkurencjach: rzut dyskiem, pchniecie kulą i rzut oszczepem. We wszystkich tych konkurencjach znalazła się w finale zajmując jedno szóste i dwa siódme miejsca w swojej kategorii wiekowej.

- W rzucie dyskiem na 16 startujących zawodniczek zajęłam 6. miejsce uzyskując wynik 22,96 m. W pchnięciu kulą także byłam w finale i zajęłam 7. Miejsce na 24 startujących z wynikiem 8,71 m. W rzucie oszczepem na 14 zgłoszonych zawodniczek zajęła 7. Miejsce z wynikiem 18,65 m. – informuje Czesława Stępniewska podkreślając, że cieszy się, że w czasie mistrzostw miała przyjemność reprezentować zarówno barwy narodowe, wojewódzkie jak i powiatu skarżyskiego.

Z terenu powiatu skarżyskiego w mistrzostwach uczestniczyło siedmiu zawodników. A w sumie wzięło w nich udział ponad cztery tysiące osób z 88. krajów.       

Czesława Stępniewska jest utytułowaną zawodniczką. W latach 1976 - 1979 uzyskiwała wyniki ponad 50 m w rzucie dyskiem. Do tej pory do niej należy rekord województwa świętokrzyskiego w rzucie dyskiem – 50,84 m zdobyty w roku 1979. Od kilu lat regularnie uczestniczy w Mistrzostwach Polski weteranów, a w 2019 r. wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy.    

pani Czesława z siostrą na tle bannerówpani Czesława z siostrą na tle bannerówzawodniczki rzutu oszczepempani Czesława Stępniewska na zawodach rzutu oszczepempani Czesława Stępniewska na podiumpani Czesława Stępniewska na tle areny w Toruniupani Czesława Stępniewska rzuca dyskiempani Czesława Stępniewska rzuca dyskiempani Czesława Stępniewska z zawodnikami z powiatu skarżyskiego

W materiale wykorzystano zdjęcia udostępnione przez zawodniczkę C. Stępniewską 

2012-2022 Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.