W dniach 31 marca – 3 kwietnia 2023 r. w Hali Sportowej w Suchedniowie odbył się XIX Puchar Gór Świętokrzyskich - V Memoriał im. Stefana Pawlukiewicza. W turnieju rywalizowało ponad 200 badmintonistów z 60 klubów z całej Polski, wśród których nie zabrakło zawodników z suchedniowskich sportowych klubów badmintonowych „Orlicz”,  PulsLift „Nike”. Powiat Skarżyski, podczas Turnieju reprezentował członek zarządu Tadeusz Bałchanowski.

Przypomnijmy: Pomysłodawcą Puchar Gór Świętokrzyskich w badmintonie był zmarły w 2018 r. Stefan Pawlukiewicz, ceniony suchedniowski trener i nauczyciel badmintona, laureat Powiatowych Dębów w kategorii kultura fizyczna. Na jego cześć od 2019 roku Puchar Gór Świętokrzyskich w badmintonie nosi nazwę Memoriał im. Stefana Pawlukiewicza Puchar Gór Świętokrzyskich.

rozgrywki w badmintona członek zarządu Tadeusz Bałchanowski ze zwycięzcami turniejuzawodnicy V memoriału Pawlukiewiczazawodnicy V memoriału Pawlukiewiczazwycięzcy memoriału Pawlukiewicza I miejsce dla Suchedniowazwycięzcy memoriału Pawlukiewicza I miejsce dla Suchedniowa

W materiale wykorzystano zdjęcia z mediów społecznościowych klubów - Badminton MKS Orlicz Suchedniów i PulsLift UKS „Nike”

2012-2022 Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.