Członkowie Rady Seniorów Powiatu Skarżyskiego i Powiatowej Społecznej Rady Ds. Osób Niepełnosprawnych odbyły w piątek 31 marca wspólne pierwsze w tym roku, posiedzenie. Podczas obrad w Sali herbowej starostwa powiatowego m.in. podsumowano ubiegłoroczną działalność oby rad, uzupełniono skład prezydium rady seniorów oraz omówiono organizację obchodów IV Powiatowego Dnia Seniora, które zostało zaplanowane jako jedno z wydarzeń towarzyszących obchodom jubileuszu 25-lecia Powiatu Skarżyskiego. Gośćmi posiedzenia byli przedstawiciele Zarządu Powiatu Skarżyskiego - starosta Artur Berus oraz członek Adam Ciok. Nie zabrakło rozmów o bieżących sprawach nurtujących środowiska senioralne w powiecie oraz życzeń z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.   

- Bardzo się cieszę, że Rada Seniorów i Rada ds. Osób Niepełnosprawnych działa na terenie powiatu skarżyskiego. My jako samorząd wsłuchujemy się w Państwa dyskusje, sprawy i wnioski i wprowadzamy je w życie po to, aby Państwa środowiskom żyło się lepiej w naszym powiecie – mówił podczas posiedzenia starosta Artur Berus. – Ponieważ jest to czas zbliżających się Świąt Wielkanocnych, w imieniu Zarządu Powiatu Skarżyskiego życzę zdrowych, pogodnych, spokojnych świąt, aby był to dla Państwa czas żeby być razem, w gronie rodziny i najbliższych. Róbmy wszystko aby szukać tego co nas łączy, a nie tego co nas dzieli – podzielił się refleksją starosta.          

Do życzeń dołączył również członek zarządu Adam Ciok, który także podkreślił ważność dla samorządu powiatu skarżyskiego głosu środowisk senioralnych.

- Z okazji świąt życzę Państwu uśmiechu radości, aby codziennie cieszyć się z życia i z tego co nas otacza, aby nie znajdować minusów, tylko szukać w każdej minucie plusów w swoim życiu – podkreślał w życzeniach A. Ciok.

Wszyscy członkowie rad otrzymali symboliczne świąteczne upominki przygotowane przez WTZ działający przy Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych przy ul. Kościuszki 38 w Skarżysku-Kamiennej.  

Część roboczą pierwszego w tym roku, wspólnego posiedzenia Rady Seniorów Powiatu Skarżyskiego i Powiatowej Społecznej Rady Ds. Osób Niepełnosprawnych rozpoczęto od podsumowania działalności Rady Seniorów za 2022 r. oraz wyboru nowego przewodniczącego. Z uwagi na rezygnację dotychczasowego przewodniczącego Ryszarda Walczyka Rada Seniorów Powiatu Skarżyskiego wybrała nowego przewodniczącego. Został nim wybrany jednogłośnie Krzysztof Tusznio, dotychczasowy członek Rady Seniorów.

Wiodącym tematem posiedzenia była organizacja obchodów IV Powiatowego Dnia Seniora, które zostały zaplanowane na październik, jako jedno z wydarzeń towarzyszących obchodom jubileuszu 25-lecia Powiatu Skarżyskiego. W związku z tym w bieżącym roku zmieni się formuła imprezy, a mianowicie w miejsce koncertu, będzie zorganizowany Bal Seniora. Podczas obrad omówiono główne założenia oraz wstępne propozycje atrakcji, które będą towarzyszyć temu wydarzeniu.

Na zakończenie posiedzenia ustalono plan działania rad na rok 2023. Ponadto w związku z brakiem zainteresowania dyżurami prowadzonymi przez członów Rady Seniorów przegłosowano, że nie będą one kontynuowane.

posiedzenie rady seniorów posiedzenie rady seniorów - członek radyposiedzenie rady seniorów - członek radyposiedzenie rady seniorów - zarząd powiatu składa życzeniaposiedzenie rady seniorów - zarząd powiatu składa życzeniaposiedzenie rady seniorów - członkowie radyposiedzenie rady seniorów posiedzenie rady seniorów - życzenia od władz powiatuupominkistarosta wręcza seniorom upominkiczłonek zarządu Adam Ciok wręcza świąteczne upominki seniorom

2012-2022 Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.