Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku-Kamiennej wzbogaciła swój tabor samochodowy o nowy radiowóz marki Kia Ceed. Samochód został zakupiony przy wsparciu finansowym Powiatu Skarżyskiego. Auto zostało oficjalnie przekazane do skarżyskiej komendy w czwartek 23 marca w obecności przedstawicieli powiatu - starosty Artura Berusa i członka zarządu Adama Cioka oraz kierownictwa Komendy Policji w Skarżysku-Kamiennej - komendanta insp. Tomasza Jarosza i zastępcy mł. insp. Piotra Piłatowskiego.   

Nowy radiowóz został zakupiony przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach za kwotę ponad 149 tys. zł. Środki na jego zakup pochodziły z budżetu państwa oraz z budżetu powiatu skarżyskiego, który przekazał na ten cel 60 tys. zł.

- Rada Powiatu Skarżyskiego w tym roku dofinansowała z budżetu powiatu zakup samochodu. Cieszę się, że środki z budżetu państwa także trafiły na teren naszego powiatu. Nie trzeba nikogo przekonywać jak ważne są samochody dla komendy policji. Wiemy jakie w każdym roku robią przebiegi te samochody po to, żeby mieszkańcy powiatu skarżyskiego czuli się bezpiecznie. Niech ten samochód służy jak najdłużej – powiedział starosta Artur Berus podczas oficjalnego przekazania nowego radiowozu dla skarżyskiej komendy. – Myślę, ze rada powiatu jeszcze niejednokrotnie będzie wspierała policję powiatową w Skarżysku-Kamiennej – dodał.       

Kluczyki do nowego auta przekazała zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. dr Agata Malasińska-Nagórny dziękując jednocześnie Samorządowi Powiatu Skarżyskiego za wszelkie działania na rzecz bezpieczeństwa powiatu.  

Radiowóz z nowym oznakowaniem napędzany jest benzynowym silnikiem o pojemności 1,5 litra z turbodoładowaniem i mocy prawie 160 koni mechanicznych.

nowy radiowóz policyjnynowy radiowóz policyjnynowy radiowóz policyjnynowy radiowóz policyjnyprzekazanie samochodu przekazanie samochodu przekazanie samochodu przekazanie samochodu przekazanie samochodu przekazanie samochodu przekazanie samochodu przekazanie samochodu starosta oglada nowy radiowózprzekazanie samochodu przekazanie samochodu

 

2012-2022 Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.