Starostwo Powiatowe oraz Sołectwo Rędocin zaprasza do udziału w trzeciej już edycji cyklu „Korona Gór Powiatu Skarżyskiego” organizowanego w ramach Marszobiegu Powiatowego. Spotykamy się w sobotę 8 października 2022r. Zapisy uczestników już od 1 października.

Tradycyjnie zapewniamy bezpłatny dojazd na miejsce startu. Wyjazd autokarów zaplanowany jest na godz. 10.00 sprzed Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, z parkingu przy Urzędzie Gminy Bliżyn - 9.45 oraz sprzed Urzędu Miasta i Gminy w Suchedniowie o godz. 10.00. Wymarsz na trasę marszobiegu planowany jest na godz. 10.40 z Hucisk (gmina Szydłowiec). Trasa liczy około 7 km. i wiedzie turystycznym szlakiem zielonym poprzez szczyt Altana, po czym turystycznym szlakiem niebieskim do Rędocina. Tam będą Państwo mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji i wziąć udział w konkursach z nagrodami jak np. „poszukiwanie skarbów”, czy „zrobieni w balona”. Przygotowany będzie również ciepły posiłek dla uczestników marszobiegu. Po zakończonej imprezie zostaną podstawione autokary, którymi będzie można wrócić do domu. Powrót planowany jest na godzinę 14.00.

Przypominamy, że Starostwo Powiatowe w 2022 roku przygotowało nową formę zmagań turystycznych. Podczas pierwszej edycji, która odbyła się w maju br., zaprosiliśmy Państwa do zdobycia Korony Gór Powiatu Skarżyskiego. Referat ds. Promocji wspólnie z PTTK opracował regulamin zdobycia sześciu szczytów. Każdy uczestnik tego wydarzenia otrzymał książeczkę, w której znajdują się krótkie ich opisy z miejscem na pieczątkę. W pierwszym rajdzie zmierzyliśmy się ze szczytem na Świniej Góry, a na zakończenie wakacji zdobyliśmy Kamień Michniowski. Tym razem zachęcamy Państwa do zdobycia szczytu Altana. W kolejnych etapach wspólnego zdobywania korony naszego powiatu odbędą się także marszobiegi na: Górę Skarbową, Osieczyńską Górę i Bukową Górę. Po zebraniu sześciu pieczątek w książeczce, każdy piechur otrzyma wyjątkową odznakę Powiatu Skarżyskiego i PTTK, która została specjalnie zaprojektowana w tym celu.

Wyjazd z poszczególnych gmin:

godz. 09.45 – gmina Bliżyn (Urząd Gminy Bliżyn, ul. Kościuszki 79a)

godz.10.00 – gmina Suchedniów (Urząd Miasta i Gminy, ul. Fabryczna 5);

godz.10.00 – gmina Skarżysko-Kamienna (Starostwo Powiatowe, ul. Konarskiego 20).

Zapisy na Marszobieg odbywać się będą w dniach 01-06 października 2022r. w godz. 8.00-15.00. Swój udział w imprezie można zgłosić na trzy sposoby:

- osobiście w Starostwie Powiatowym - pok.405 i 406

- telefonicznie pod numerami tel. (41) 39-53-009, (41) 39-53-031

- elektronicznie za pośrednictwem poniższego formularza

Warning! JavaScript must be enabled for this form to work properly.

Zapisy na marszobieg

Wypełnij formularz aby dokonać rejestracji


 


Uczestnictwo w imprezie wiąże się również z akceptacją klauzuli RODO, gdyż pozyskanie i przetwarzanie danych uczestników niezbędne jest w procesie ubezpieczenia.

Dzieci, młodzież do 16 roku życia mogą brać udział w wydarzeniu pod opieką osoby dorosłej. Osoby w wieku od 16 do 18 lat - wymagana pisemna zgoda rodzica lub opiekuna. Udział dla osób poruszające się na wózkach inwalidzkich jest możliwy przy asyście opiekuna.

Marszobieg 2022

2012-2022 Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.