25 września b.r. na godz. 12.00 Stowarzyszenia Triada oraz Powiat Skarżyski zaprasza do wspólnego świętowania 60. rocznica uzyskania praw miejskich przez Suchedniów.

Imprezę „Naturalnie Aktywny Jubileusz” rozpocznie marszobieg przygotowany przez Stowarzyszenie nowym szlakiem turystycznym obejmującym 10 tablic z historią i archiwalnymi zdjęciami z Suchedniowa. Trasa szlaku wynosi około 6 km i prowadzi przez teren miasta. Przewodnikiem po szlaku będzie regionalista Pan Andrzej Grabkowski, który podzieli się z uczestnikami swoją bogatą wiedzą na temat miejscowości. Zbiórka odbędzie się na skwerze pod Urzędem Miasta i Gminy Suchedniów przy ul. Fabrycznej o godzinie 11:30. Start marszobiegu przewidziany jest na godzinę 12:00.
Dla mieszkańców ościennych gmin powiatu skarżyskiego, chcących wziąć udział w tym wydarzeniu, Starostwo Powiatowe zorganizuje bezpłatny transport na miejsce startu. Aby z niego skorzystać należy zapisać się na wyjazd u organizatora. Zgłoszenia są przyjmowanie pod numerem telefonu 570 047 598 do 21 września b.r.  

Trasa marszobiegu zakończy się na terenie SOK Kuźnica, gdzie dla uczestników będzie czekał poczęstunek przygotowany przez KGW Michniowianki. W dalszej części wydarzenia zaplanowana jest prezentacja OSP w Suchedniowie z okazji zbliżającej się 120. rocznicy powstania jednostki. Następnym punktem będzie debata publiczna „Suchedniów. Wczoraj i jutro".
- Wspólnie zastanowimy się nad przyszłością Suchedniowa, ale także przypomnimy sobie lata ubiegłe, wskażemy jakie perspektywy stały przed miejscowością i jakie szanse wciąż ma na rozwój. Każdy z uczestników będzie miał możliwość zadania pytania zaproszonym prelegentom – poinformował Karol Miernik ze Stowarzyszenia „Triada”. 

Na zakończenie wydarzenia wystąpi wszystkim znany bard Zbigniew Biber, który po raz kolejny zabierze słuchaczy w muzyczną podróż po górskich szlakach. Chłodny wieczór ociepli ognisko.

Podczas pikniku nie zabraknie stoisk regionalnych wystawców i instytucji lokalnych. Odbędą się także warsztaty z fototransferu, podczas których uczestnicy sami będą mogli przygotować swoją pamiątkę z wydarzenia (liczba uczestników w warsztatach ograniczona).

Wydarzenie odbywać się będzie pod patronatem honorowym: Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Starosty Skarżyskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Suchedniów.

Partnerami wydarzenia są: Urząd Miasta i Gminy Suchedniów, Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica", Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, Nadleśnictwo Suchedniów oraz OSP Suchedniów.

 

Naturalnie Aktywny Jubileusz

2012-2022 Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.