W poniedziałek 25 lipca odbyły się powiatowe obchody Święta Policji, podczas których 68 funkcjonariuszom wręczono awanse na wyższe stopnie policyjne, odznaczono komendanta powiatowego insp. Tomasza Jarosza złotą odznaką „Zasłużony Policjant”, natomiast osobom wspierającym działania Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej wręczono medale XXX-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Samorząd powiatu skarżyskiego podczas uroczystości reprezentowali starosta Artur Berus i wicestarosta Anna Leżańska.

Starosta Artur Berus składając wszystkim awansowanym i wyróżnionym gratulacje oraz życzenia z okazji Święta Policji podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom policji za codzienną służbę na rzecz mieszkańców powiatu oraz za wsparcie samorządu powiatowego w działaniach pomocowych na rzecz obywateli Ukrainy.

- Serdecznie dziękuję wam za służbę, za profesjonalizm i za to co dziś powiedział Komendant Wojewódzki, że mieszkańcy naszego powiatu mogą czuć się bezpieczni. Rok 2021 i 2022 był trudny dla policji ale proszę mi wierzyć to też był ciężki czas dla samorządu powiatu skarżyskiego. I tu chcę podziękować policji, a szczególne podziękowania należą się panu komendantowi Tomaszowi Jaroszowi za wsparcie uchodźców, którzy przebywali na terenie powiatu skarżyskiego. Dzięki nawiązanemu kontaktowi z Francją z miejscowością Rodez udało nam się przetransportować ponad 100 osób. Dodatkowo przychodziła pomoc humanitarna i myślę, że to zaangażowanie policji trzeba wyróżnić w tym czasie. Dziś te działania nie ustają. Złożyliśmy projekt, pozyskaliśmy ponad 3 mln zł (za co dziękuję panu marszałkowi Andrzejowi Bętkowskiemu, na dalszą alokację obywateli Ukrainy na terenie naszego powiatu – mówił starosta Artur Berus. – Gratuluję wszystkim awansowanym i wyróżnionym. Życzę Wam dalszych sukcesów zawodowych i osobistych – dodał starosta.                 

Podczas powiatowego święta policji obecny był również gość szczególny - prorektor Instytutu Prawa Szkoły Policji w Iwanofrankowsku płk. w stanie spoczynku Michał Bieriezovski, który za za codzienną pomoc obywatelom Ukrainy wręczył komendantowi wojewódzkiemu nadinsp. dr Jarosławowi Kalecie oraz komendantowi powiatowemu policji insp. Tomaszowi Jaroszowi medale „Za profesjonalizm i odwagę”.  Nie zabrakło także podziękowań dla samorządu powiatu skarżyskiego w obszarze wsparcia na rzecz Ukrainy działań policji, które na ręce starosty i wicestarosty przekazał komendant wojewódzki świętokrzyskiej policji.   

Oficjalne uroczystości w Komendzie Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej poprzedziła msza św.  odprawiona w kościele w parafii Św. Rocha w Mroczkowie pod przewodnictwem księdza ppor. Pawła Kowalskiego, kapelana świętokrzyskich policjantów, przy udziale ks. Krzysztofa Sieczki, kapelana skarżyskich stróżów prawa oraz zgromadzonych funkcjonariuszy, członków ich rodzin oraz  samorządowców. Samorząd powiatu skarżyskiego podczas mszy reprezentowali wicestarosta Anna Leżańska, radny Mieczysław Bąk oraz skarbnik Urszula Wrona.  

obchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennejobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennejobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennejobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennejobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennejobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennejobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennejobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennejobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennejobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennejobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennejobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennejobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennejobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-KamiennejDSC02465obchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennejobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennejobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennejobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennejobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennejobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennejobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennejobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennej msza świętaobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennej msza świętaobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennej msza świętaobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennej msza świętaobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennej msza świętaobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennej msza świętaobchody powiatowego święta policji w Skarżysku-Kamiennej msza święta

2012-2022 Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.