W środę 18 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej odbyłyby się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka, które zbiegły się z 30. rocznicą powołania w Polsce Państwowej Straży Pożarnej. Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń, medali, wyróżnień oraz strażackich awansów na wyższe stopnie służbowe. Jednostka otrzymała także nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, który został oficjalnie przekazany komendzie powiatowej. Samorząd powiatu skarżyskiego podczas uroczystości reprezentowali starosta Artur Berus, przewodniczący rady Jacek Jeżyk oraz naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Małgorzata Miller.

- W dniu Waszego święta w imieniu własnym, władz powiatu skarżyskiego a także mieszkańców powiatu dziękuję Państwu za służbę za profesjonalizm za zaangażowanie,  za to że jesteście tam gdzie drugi człowiek potrzebuje pomocy. Gratuluję wszystkim dzisiaj awansowanym, odznaczonym i wyróżnionym. Życzę Państwu dalszych sukcesów zawodowych. Cieszę się, że nasza powiatowa Straż wzbogaciła się o nowy wóz bojowy. Jestem głęboko przekonany, że dobrze Wam będzie służył – powiedział starosta Artur Berus.

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka Powiatowe Obchody Dnia Strażaka Powiatowe Obchody Dnia Strażaka Powiatowe Obchody Dnia Strażaka Powiatowe Obchody Dnia Strażaka Powiatowe Obchody Dnia Strażaka Powiatowe Obchody Dnia Strażaka Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

Adres urzędu

ul. Konarskiego 20
26-110 Skarżysko-Kamienna

telefon: 41 3953000
fax: 41 2524001

starostwo@skarzysko.powiat.pl

Godziny pracy:
poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek - piątek: 7:30 - 15:30