Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej wraz z Oddziałem Miejskim Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział Miejski w Skarżysku-Kamiennej zaprasza do udziału w nowej odsłonie Powiatowych Marszobiegów. Pierwszy z nich odbędzie się  w sobotę 21 maja br. Zapisy uczestników już od 13 maja.

Starostwo Powiatowe przygotowało dla Państwa nową formę zmagań turystycznych. Tym razem pragniemy zaprosić do zdobycia Korony Gór Powiatu Skarżyskiego. Referat ds. Promocji wspólnie z PTTK opracował regulamin zdobycia sześciu szczytów. Każdy uczestnik tego wydarzenia otrzyma książeczkę, w której znajdują się krótkie ich opisy z miejscem na pieczątkę. W pierwszym rajdzie zmierzymy się ze szczytem Świniej Góry. W kolejnych etapach wspólnego zdobywania korony naszego powiatu są: Góra Skarbowa, Szczyt Altana, Kamień Michniowski oraz Osieczyńska Góra i Bukowa Góra. Po zebraniu sześciu pieczątek w książeczce, każdy piechur otrzyma odznakę PTTK, która została specjalnie zaprojektowana w tym celu.

Tradycyjnie zapewniamy bezpłatny dojazd na miejsce startu. Wyjazd autokarów zaplanowany jest na godz. 10.00 sprzed Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej oraz sprzed Urzędu Miasta i Gminy w Suchedniowie (ul. Fabryczna 5). Wymarsz na trasę marszobiegu planowany jest na godz. 10.30 z ul. Jastrzębiej w Bliżynie. Trasa liczy około 5 km. i wiedzie duktem leśnym aż do Świniej Góry. Tam będą Państwo mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji i wziąć udział w konkursach z nagrodami np. zmierzyć się w rywalizacji układania puzzli na czas oraz znaleźć ukryty skarb. Przygotowany jest również ciepły posiłek dla uczestników marszobiegu. Następnie wyruszymy w drogę powrotną do miejsca skąd odbiorą nas autokary. Do wspólnej zabawy zapraszamy także przybyłych do Powiatu Skarżyskiego gości z Ukrainy. Prosimy o zabranie ze sobą mat piknikowych. Planowany powrót ok. godz. 14.00.

Zapisy na Marszobieg odbywać się będą w dniach 13-19 maja 2022r. w godz. 8.00-15.00. Swój udział w imprezie można zgłosić na trzy sposoby:

- osobiście w Starostwie Powiatowym - pok.405 i 406

- telefonicznie pod numerami tel. (41) 39-53-009, (41) 39-53-031

- elektronicznie za pośrednictwem poniższego formularza

 

Wyjazd z poszczególnych gmin:

godz.10.00 – gmina Suchedniów (Urząd Miasta i Gminy, ul. Fabryczna 5);

godz.10.00 – gmina Skarżysko-Kamienna (Starostwo Powiatowe, ul. Konarskiego 20).

Uczestnictwo w imprezie wiąże się również z akceptacją klauzuli RODO, gdyż pozyskanie i przetwarzanie danych uczestników niezbędne jest w procesie ubezpieczenia.

Dzieci, młodzież do 16 roku życia mogą brać udział w wydarzeniu pod opieką osoby dorosłej. Osoby w wieku od 16 do 18 lat - wymagana pisemna zgoda rodzica lub opiekuna. Udział dla osób poruszające się na wózkach inwalidzkich jest możliwy przy asyście opiekuna.

Marszobieg 2022 copy

Adres urzędu

ul. Konarskiego 20
26-110 Skarżysko-Kamienna

telefon: 41 3953000
fax: 41 2524001

starostwo@skarzysko.powiat.pl

Godziny pracy:
poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek - piątek: 7:30 - 15:30