W poniedziałek, 20 grudnia harcerze i zuchy z 21 Skarżyskiej Drużyny Harcerskiej i 24 Skarżyskiej Grupy Zuchów wspólnie z przewodniczką Beatą Szczygieł przekazali na ręce starosty Artura Berusa Betlejemskie Światło Pokoju z życzeniami świątecznymi i noworocznymi dla pracowników starostwa powiatowego oraz wszystkich urzędów w powiecie.

- Kultywując wieloletnie tradycje skautowe, „Światłem nadziei” tegorocznym hasłem Betlejemskiego Światła Pokoju chcielibyśmy życzyć pracownikom starostwa i wszystkich urzędów w powiecie spokojnych, radosnych Świąt pełnych nadziei na Nowy Rok, na dobre zmiany wraz z wielkim podziękowaniem, ze jesteście Państwo tak jak harcerze na służbie – mówiła pwd. Beata Szczygieł zaznaczając, że drużyny harcerzy i zuchów służą pomocą i są do dyspozycji jeśli zajdzie potrzeba wsparcia w organizowanych akcjach.

- Jestem mocno podbudowany wizytą harcerzy w starostwie oraz deklaracją współpracy. Wiem, że na harcerzy zawsze możemy liczyć i mam nadzieję, że w nowym roku będziemy mogli realizować wspólne zadania na terenie naszego powiatu – mówił starosta Artur Berus odbierając z rąk harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. Życzył także zdrowia, szczęścia i nadziei na Boże Narodzenie oraz kolejny rok.           

Tradycja wędrowania betlejemskiego światła sięga 1986 r. Polacy włączają się w nią od 1991 roku. Światło jest znakiem pokoju, poświadczeniem wzajemnego zrozumienia i symbolem pojednania między narodami.

Przekazanie Betlejemskiego Światła PokojuPrzekazanie Betlejemskiego Światła PokojuPrzekazanie Betlejemskiego Światła PokojuPrzekazanie Betlejemskiego Światła PokojuStarosta wręcza harcerzom upominki

 

Adres urzędu

ul. Konarskiego 20
26-110 Skarżysko-Kamienna

telefon: 41 3953000
fax: 41 2524001

starostwo@skarzysko.powiat.pl

Godziny pracy:
poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek - piątek: 7:30 - 15:30