W minioną niedzielę na „Orliku” przy SP nr 8 w dzielnicy Dolna Kamienna rozegrano finały XXIV Wakacyjnego Turnieju Piłkarskiego o Mistrzostwo Skarżyska. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Dolna Kamienna przy współudziale radnych powiatu i miasta Skarżyska-Kamiennej Adama Cioka i Marka Gąski.

Zwycięzcą w kategorii juniorów została drużyna FC Lipówka, a w kategorii seniorów drugi raz z rzędu zwyciężyła drużyna A.D. Chem Dziki.

Na drugim miejscu wśród juniorów znalazła się drużyna AC Oczko Kościelne. Drugie miejsce w kategorii seniorów zajęła drużyna Skarnews, natomiast na trzecim miejscu uplasował się zespół Dziki.

Wśród seniorów natomiast najlepszym strzelcem okazał się Patryk Zygmunt (Bliżyn) – 29 bramki. Nagrodę dla najlepszego bramkarza w kategorii seniorów otrzymał Kamil Karpeta (Skarnews), a nagroda dla najlepszego zawodnika powędrowała do Przemysława Wicika (A.D. Chem Dziki)

Rywalizacji sportowej towarzyszył piknik rodzinny, w którym organizatorzy przygotowali dla uczestników szereg atrakcji sportowo-rekreacyjnych jak i smakowitości. Był min. konkurs rzutów do kosza, konkurs strzałów do bramki, poczęstunek – kiełbaski z grilla dla wszystkich, wata cukrowa i lody. Zorganizowano również konkurs na tzw. „wkrętki” z rzutu rożnego (zwyciężył Daniel Gładyś), rzuty do kosza (Jacek Safian) oraz strzał z połowy (zwyciężył Mikołaj Piórkowski). Wszystkie atrakcje były bezpłatne.

Pamiątkowe puchary, medale i nagrody dla zwycięskich drużyn oraz wyróżnionych zawodników wręczyli przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Dolna Kamienna: Adam Ciok, Marek Gąska, Katarzyna Borek, Maciej Gąska i Rafał Lisowski.

Zadanie zostało zrealizowane m.in. przy dofinansowaniu w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Skarżyskiego w 2021 roku w zakresie sportu

44112119119920656232

Fot. www.spottedskarzysko,pl 

Adres urzędu

ul. Konarskiego 20
26-110 Skarżysko-Kamienna

telefon: 41 3953000
fax: 41 2524001

starostwo@skarzysko.powiat.pl

Godziny pracy:
poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek - piątek: 7:30 - 15:30