W miniony weekend odbył się Letni Marszobieg Powiatowy. Impreza turystyczno-kulturalna rozpoczęła się na Wykusie, skąd ponad 100 osób wyruszyło leśnymi drogami na trasę prowadzącą do Wiejskiego Domu Kultury w Mostkach.

Na mecie marszobiegu, która przygotowana została na placu WDK w Mostkach na każdego uczestnika czekał gorący poczęstunek oraz woda. Dzięki wypożyczanym kocom każdy mógł poczuć piknikową atmosferę, którą umilały piosenki wykonywane przez Marka Stępnia z Koła Gospodyń Wiejskich Jaworzanki. Do wspólnego śpiewania znanych polskich utworów zachęcały Wicestarosta Anna Leżańska i Członek Zarządu Powiatu Katarzyna Bilska.

Istotnym elementem tej edycji marszobiegu była promocja twórczości Lucyny Kozłowskiej, specjalizującej się w wycinankarstwie. W zorganizowanych warsztatach z tej niełatwej sztuki, uczestniczyły zarówno dzieci jak i dorośli. Swoich sił można było spróbować także w warsztatach z rzeźby w drzewie, które poprowadził Andrzej Kozłowski, mąż Pani Lucyny.

Przedstawiciele Zarządu Powiatu z okazji 25-lecia pracy artystycznej Lucyny Kozłowskiej oraz 50-letnia pracy artystycznej Andrzeja Kozłowskiego, wręczyli artystom prototyp lampki nocnej z motywem wycinanki przygotowany przez Karolinę Gałczyńską-Szymczyk. Podczas marszobiegu dostępna była również wystawa prac Lucyny Kozłowskiej.

Zabawy przygotowano także dla najmłodszych uczestników marszobiegu. Gry i konkursy były okazją do wygrania wielu ciekawych nagród.

- Szczególne podziękowania należą się dla Pana Grzegorza Michnowskiego, kierownika WDK w Mostkach, który ugościł nas i wsparł w organizacji Letniego Marszobiegu Powiatowego – przyznała podczas imprezy Katarzyna Bilska, Członek Zarządu Powiatu. – Dziękujemy także Strzeleckiej Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej, która zadbała o bezpieczeństwo uczestników rajdu.

Uczestników na starcie marszobiegu wita Katarzyna Bilska, Członek Zarządu Powiatu.Uczestnicy marszobiegu na starcie. Uczestnicy marszobiegu na starcie. Uczestnicy marszobiegu na starcie. Uczestnicy marszobiegu na starcie. Uczestnicy marszobiegu na trasie marszobiegu.Na mecie marszobiegu wszystkich powitały wicestarosta Anna Leżańska i Katarzyna Bilska, członek zarządu powiatu. Uczestnicy marszobiegu na mecie przy Wiejskim Domu Kultury w Mostkach.  Pan Ryszard Wrona, najstarszy uczestnik marszobiegu. Członkowie Strzeleckiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Uczestnicy marszobiegu na mecie marszobiegu. Oprawę muzyczną zapewnił Marek Stępień. Uczestnicy marszobiegu śpiewający wspólnie znane polskie piosenki. Uczestnicy marszobiegu śpiewający wspólnie znane polskie piosenki. Wicestarosta Anna Leżańska zachęcająca do wspólnego śpiewania. Uczestnicy marszobiegu na mecie marszobiegu. Uczestnicy marszobiegu na mecie marszobiegu mieli możliwość wybrać publikacje wydane przez Powiat Skarżyski. Ciepły poczęstunek i woda dla uczestników marszobiegu. Warsztaty z wycinanki prowadzone przez Lucynę Kozłowską. Uczestnicy marszobiegu podczas wspólnego śpiewania. Dzieci uczestniczące w konkursach przygotowanych przez organizatorów marszobiegu. Wicestarosta Anna Leżańska wręcza nagrodę Lucynie Kozłowskiej z okazji 25-lecia pracy artystycznej. Uczestnicy warsztatów z wycinanki. Uczestnicy warsztatów z wycinanki. Chłopcy nagrodzeni za udział w konkursach dla dzieci.

 

Adres urzędu

ul. Konarskiego 20
26-110 Skarżysko-Kamienna

telefon: 41 3953000
fax: 41 2524001

starostwo@skarzysko.powiat.pl

Godziny pracy:
poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek - piątek: 7:30 - 15:30