W środę 11 listopada tuż przed południem władze samorządu powiatu skarżyskiego – starosta Artur Berus, przewodniczący rady Jacek Jeżyk, wicestarosta Anna Leżańska i członek zarządu Adam Ciok, symbolicznie uczciły 102. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Samorządowcy wspólnie z harcerzami z 27 Drużyny Harcerskiej Św. Br. Alberta w Skarżysku-Kamiennej złożyli wiązankę kwiatów przed pomnikiem Bojownikom o Niepodległość w Skarżysku-Kamiennej, oddali także hołd przy grobie ppłk. Henryka Czecha - żołnierza AK z oddziału "Szarego", Honorowego Obywatela Skarżyska. Tegoroczne powiatowe obchody odzyskania niepodległości ze względu na pandemię koronawirusa zostały dostosowane do ograniczeń wynikających z obostrzeń sanitarnych.    

Rocznica odzyskania niepodległości, co roku w powiecie skarżyskim była okazją do wspólnego świętowania. Brały w nim wspólnie udział parlamentarzyści, samorządowcy, organizacje kombatanckie, społeczne, polityczne, instytucje, zakłady pracy, szkoły oraz mieszkańcy. Tegoroczna, 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była inna niż wszystkie dotychczasowe. Ze względu na pandemię koronawirusa samorząd powiatu skarżyskiego zaprosił delegacje instytucji oraz mieszkańców, w dniu 11 Listopada 2020 r. w godzinach od 9.00 do 13.00 do składania wieńców i wiązanek przed pomnikiem Bojownikom o Niepodległość na Skwerze Solidarności.

W godzinach tych w miejscu pamięci rozbrzmiewały pieśni patriotyczne, które wraz ze składanymi wieńcami stały się wyrazem pamięci o wszystkich Rodakach, którym zawdzięczamy Niepodległą.

delegacja władz powiatu skarżyskiego składa wiązankę kwiatów w 102 rocznicę odzyskania niepodległościstarosta Artur Berus składa wiązankę kwiatówwspólna fotografia władz powiatu z grupą harcerzy przy pomniku Bojownikom o Niepodległośćharcerze oddają hołd rodakom walczącym o niepodległość ojczyznywspólna fotografia władz powiatu z przedstawicielami miasta przy pomniku delegacja samorządu powiatu skarżyskiego i miasta oddaje hołd żołnierzowi AK ppłk. Henrykowi Czechowi starosta skarżyski i przewodniczący rady zapalają znicze na grobie ppłk. Czecha

Fot. Portal Spottedskarzysko

2012-2022 Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.