Powiat skarżyski wesprze Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej w walce z COVID-19 środkami ochrony indywidualnej i niezbędnym sprzętem o łącznej wartości 1 mln 800 tys. zł. Środki na ten cel powiat pozyskał w ramach środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 na realizację projektu „Stop koronawirusowi – przeciwdziałanie i zapobieganie skutkom pandemii COVID – 19 na terenie Powiatu Skarżyskiego”. Szpital w ramach realizacji projektu otrzyma 315 tys. masek ochronnych, 3 tys. kombinezonów ochronny biologicznej barierowe, 7 tys. fartuchów barierowych, 5 tys. opakowań rękawiczek ochronnych oraz sprzęt w postaci gastroskopu, kolonoskopu, komory laminarnej, zestawu wideoendopskopowego do diagnostyki w obrębie głowy i szyi oraz dwa kardiomonitory, zamgławiacze i maty dekontaminacyjne.  W piątek 6 listopada przedstawiciele zarządu powiatu starosta Artur Berus i wicestarosta Anna Leżańska przekazali szpitalowi pierwszą część zakupionych materiałów.

- Zakupione przez starostwo materiały ochrony osobistej oraz sprzęt w ramach projektu „Stop koronawirusowi…”, na który pozyskaliśmy środki unijne, dostarczać będziemy do szpitala sukcesywnie. Dziś przekazaliśmy pierwszą partię. To niezbędne wsparcie, bo wszyscy doskonale wiemy, że szczególna ochrona jest najbardziej potrzebna obecnie w szpitalach. W ten sposób jako samorząd nie tylko możemy pomóc, ale jednocześnie wyrazić wdzięczność za niesienie pomocy naszym mieszkańcom w tak trudnym zdrowotnie dla nas wszystkich czasie – mówi starosta Artur Berus. -Jednocześnie chcę przypomnieć, że w ramach realizowanego przez powiat skarżyski projektu takiego wsparcia w zakresie środków ochrony przed zakażeniem już wkrótce mogą się także spodziewać pozostałe nasze jednostki organizacyjne oraz gminy – dodaje starosta.

Wartość całego projektu wynosi ponad 3,5 mln zł przy czym blisko 3 mln zł stanowi unijne dofinansowanie. 

starosta Artur Berus, wicestarosta Anna Leżańska i pracownik wydziału zdrowia Izabela Azarowicz przekazują paczki z materiałami ochronnymi dla szpitala

pracownik wydziału zdrowia Magdalena Wilk rozdziela paczki z materiałami ochronnymi

skład magazynowy paczek z materiałami ochronnymi dla szpitala powiatowego

ratownicy medyczni odbierają ze starostwa powiatowego przekazane materiały ochronne dla szpitala

pakowanie przekazanych materiałów na transport

2012-2022 Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.