Blisko 28 tysięcy maseczek, które zostały zakupione w ramach środków pozyskanych z projektu unijnego „Stop koronawirusowi – przeciwdziałanie i zapobieganie skutkom pandemii COVID – 19 na terenie Powiatu Skarżyskiego” powiat przekaże swoim jednostkom oraz gminom. Pierwsze  4 tysiące 600 sztuk w środę, 21 października  starosta Artur Berus i wicestarosta Anna Leżańska przekazali na potrzeby dzieci i pracowników Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Przystań 1” i „Przystań 2” czyli popularnego domu dziecka w Skarżysku-Kamiennej. Biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną w kraju i powiecie starosta Artur Berus jednocześnie apeluje do mieszkańców o rozwagę - chrońmy zdrowie swoje i innych szczególnie seniorów, nośmy w miejscach publicznych maseczki, zachowujmy dystans społeczny i stosujmy się do ogólnie przyjętych zaleceń sanitarnych - podkreśla.

Władze powiatu maseczki przekazały na ręce dyrektor placówki pani Elżbiety Azarowicz, która nie kryła zadowolenia z tego faktu. 

- W imieniu wszystkich dorosłych i dzieci serdecznie dziękuję, że otrzymaliśmy taką ilość maseczek. Oczywiście wiemy, że to jest pierwsza tura, że jeszcze dostaniemy inne rzeczy, które pomogą w walce z covidem. Gdybyśmy te maseczki musieli zakupić z własnych środków wydalibyśmy na nie mnóstwo pieniędzy, a mamy je nieodpłatnie. Dziękujemy, że powiat o nas myśli i mamy nadzieję, że wszyscy będziemy zdrowi czego i Państwu życzę – powiedziała dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Przystań 1” i „Przystań 2” Elżbieta Azarowicz

Maseczki to pierwszy zakup w ramach realizowanego przez powiat skarżyski projektu „Stop koronawirusowi – przeciwdziałanie i zapobieganie skutkom pandemii COVID – 19 na terenie Powiatu Skarżyskiego”. Zakupionych zostało 28 tysięcy sztuk maseczek, które sukcesywnie trafią do wszystkich jednostek organizacyjnych powiatu, do gmin: Skarżysko-Kamienna, Suchedniów, Bliżyn i  Łączna oraz podmiotów wskazanych przez gminy.

- W tym momencie powiat jest po pierwszym przetargu, w ramach którego zostanie zakupiony różnego rodzaju asortyment ochraniający przed koronawirusem. Jako pierwsze zakupione zostały maseczki, czekamy na pozostałe środki - informuje sekretarz powiatu Małgorzata Nosowicz nadzorująca realizację projektu w powiecie skarżyskim. 

Wartość całego projektu wynosi ponad 3,5 mln zł przy czym blisko 3 mln zł stanowi unijne dofinansowanie.  Za pozyskane z projektu pieniądze zakupione zostaną także inne potrzebne środki ochrony indywidualnej do bezpośredniej walki z epidemią koronawirusa jak m.in. ozonatory, sterylizator parowy, autoklaw, lampy bakteriobójcze, maszyna czyszcząco – sprzątająca, rękawice czy kombinezony ochronne, które zostaną sukcesywnie przekazane w późniejszym terminie wszystkim jednostkom i gminom ujętym w projekcie.

starosta i wicestarosta przekazują paczki z maseczkami ochronnymi dyrektor domu dziecka w Skarżysku-Kamiennej

2012-2022 Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.