Od 12 maja wiele spraw w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej klienci mogą załatwiać już bezpośrednio w urzędzie. Nadal jednak obowiązują limity petentów i preferowany jest kontakt zdalny. Aby jednak wizyta bezpośrednia w starostwie przebiegała sprawnie i z zachowaniem bezpieczeństwa, przez najbliższe dwa tygodnie w działaniach porządkowych, wspierać będzie urząd dwóch żołnierzy z 10 Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnych.

Jak informuje Jacek Krzepkowski z Zespołu ds. Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, złożony przez Zespół do Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnych wniosek został pozytywnie rozpatrzony i od 18 do 31 maja urząd ma przydzielonych dwóch żołnierzy, którzy będą przede wszystkim dbać o właściwy i sprawny przepływ interesantów w obu budynkach starostwa.

- Terytorialsi zajmować się będą kierowaniem petentów do merytorycznych pracowników poszczególnych wydziałów. Ponadto będą dbać o sprawy porządkowe takie jak m.in. zachowanie odpowiedniej ilości osób oczekujących w danym budynku, pilnowanie, aby interesanci przestrzegali wymogów sanitarnych jak dezynfekcja rąk, zakładanie rękawiczek i maseczek, wykonywać będą także pomiar temperatury u każdego petenta wchodzącego do starostwa – wyjaśnia J. Krzepkowski.

Pomoc żołnierzy z 10 Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Terytorialnych jest bezpłatna.

DSC 0008DSC 0013 copyDSC 0014DSC 0020

2012-2022 Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.