W czwartek, 10 maja br., w sali konferencyjnej Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Skarżysku-Kamiennej, odbyło się uroczyste podsumowanie drugiej edycji Powiatowej Gry Czytelniczej „7”. W spotkaniu Zarząd Powiatu Skarżyskiego reprezentowała Katarzyna Bilska, Członek Zarządu, która zwycięzcom wręczyła nagrody.

I miejsce zdobyli uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej w Skarżysku-Kamiennej, w składzie: Jan Figarski, Piotr Pawlak, Maciej Michnowski, których opiekunem była Agnieszka Półtorak. Na II miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Skarżysku-Kamiennej ─ Martyna Serek, Zuzanna Kręcisz, Joanna Żelaśkiewicz, opiekun Elżbieta Juźwik. III miejsce przypadło drużynie z Prywatnej Szkoły Podstawowej w Skarżysku-Kamiennej, w składzie: Jagoda Włodarczyk, Michalina Jedlińska, Oliwia Włudarczyk, opiekun Anna Spółczyńska.

Łącznie w grze udział wzięło 45 uczniów z placówek oświatowych z terenu powiatu skarżyskiego, podzielonych na 15 trzyosobowych zespołów. Celem gry była promocja czytelnictwa wśród uczniów klas 7 ze szkół podstawowych, połączona z aktywnością fizyczną. Zadaniem uczestników konkursu było odwiedzenie wszystkich punktów kontrolnych zlokalizowanych na terenie miasta, w których to punktach, mieli do wykonania rozmaite zadania związane z czytelnictwem. W tym roku było to:

- Literacki escape room – zamknięty pokój, w którym ukryto strofy znanych wierszy. Uczestnicy mieli za zadanie odnalezienie strof i ułożenie ich w poprawną całość.

- Ukryte utwory – uczniowie otrzymali tekst-mix składający się z siedmiu utworów. Zadaniem było rozpoznanie „ukrytych utworów” zawartych w tekście.

- Krzyżówki – zadanie polegało na rozwiązywaniu krzyżówki z zakresu literatury, teorii języka, kultury współczesnej oraz ułożeniu hasła.

- Literackie przedmioty – na każdą z drużyn czekał przygotowany stół z piętnastoma przedmiotami pochodzącymi z różnych utworów literackich. Zadaniem uczestników było dopasować trzy przedmioty do nazwiska pisarza lub tytułu utworu, który wylosowali.

- Rebusy – zadanie polegało na rozwiązaniu rebusu i podaniu ukrytego w nim cytatu. Dodatkowo, należało wskazać utwór, z którego pochodzi cytat oraz jego autora.

Organizatorem Konkursu było Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji oraz Powiatowa Biblioteka w Skarżysku-Kamiennej. Fundatorem nagród było między innymi Starostwo Powiatowe w Skarżysku–Kamiennej.  

DSC 8863

DSCF9532 copy

DSCF9532 copy

DSC 8890

DSC 8890

DSC 8946

DSC 8946

DSC 8946

DSC 8946

Adres urzędu

ul. Konarskiego 20
26-110 Skarżysko-Kamienna

telefon: 41 3953000
fax: 41 2524001

starostwo@skarzysko.powiat.pl

Godziny pracy:
poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek - piątek: 7:30 - 15:30