11 czerwca br. zapraszamy wszystkich na Powiatowy Marszobieg Wiosenny do Gminy  Łączna. W tym roku Powiat Skarżyski włączy się dodatkowo w IV edycję akcji Dni Przyjaciół Piłki Nożnej. Jej celem jest wspieranie istotnych społecznie inicjatyw związanych z kulturą fizyczną, zdrowiem, bezpieczeństwem i edukacją. Rejestrując i grając mecz pod wspólnym hasłem „Pomóżmy w walce z rakiem piersi” Powiat Skarżyski włączy się w tą Ogólnopolską Akcję. 

Od poniedziałku - 6 czerwca od godz. 8.00 do piątku - 10 czerwca do godz. 12.00 można zgłaszać się do udziału w Powiatowym Marszobiegu Wiosennym. Zgłoszenia można dokonać drogą elektroniczną wypełniając formularz na stronie internetowej www.skarzysko.powiat.pl , lub telefonicznie dzwoniąc pod nr 41 395-30-09. Zgłoszenia będą również przyjmowane osobiście w Wydziale Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym – pok. 302 (ul. Konarskiego 20).

Trasa marszobiegu liczy nieco ponad 11 kilometrów, a start i meta rajdu zlokalizowane będą na terenie Zespołu Szkół w Łącznej. Głównym punktem imprezy będzie mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy drużynami: Starostwa Powiatowego i Gminy Łączna. Każdy uczestnik marszobiegu będzie mógł osobiście wesprzeć akcję „Wygrywamy z rakiem piersi” poprzez pamiątkowe zdjęcia z „Różową kartką życia”. Zdjęcia zostaną opublikowane na stronie Dni Przyjaciół Piłki Nożnej i stronie Powiatu Skarżyskiego. Ponadto każda osoba otrzyma dyplom za udział w kampanii Społecznej.

Tradycyjnie dla uczestników marszobiegu przygotowaliśmy wiele atrakcji takich jak: gry, konkursy i zabawy, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Nie zabraknie również pysznego poczęstunku, o który zadbają panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Kobiety Aktywne” oraz Koła Gospodyń Wiejskich „Łącznianie”.  

Dla wszystkich uczestników marszobiegu zapewniamy dojazd jak i powrót z imprezy. Autokary będą podstawione w:

- Gmina Skarżysko-Kamienna - godz. 9.30 (spod Starostwa Powiatowego),

- Gmina Suchedniów  - godz. 9.45 ( spod Urzędu Miasta),

- Gmina Bliżyn - godz. 9.30 (spod Urzędu Gminy),

- Gmina Skarżysko Kościelne - godz. 9.30 (spod Urzędu Gminy).

Zakończenie oraz powrót z imprezy planowane są na godz. 14.00. Udział w Powiatowym Marszobiegu Wiosennym jest bezpłatny.

Organizatorami Powiatowego Marszobiegu Wiosennego są: Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, Gmina Łączna oraz Zespół Szkół w Łącznej.

Plakat MARSZOBIEG małyPlakat kartka zycia

2012-2022 Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.