Zawodniczki Gali Skarżysko na Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisatkówce o Puchar KINDER Joy of moving w Gliwicach
2026-07-03 08:00 - 2026-07-05 18:00
W dniach od 2 do 5 lipca 2026 r. dwie drużyny MKS Gala wezmą udział w Turnieju Finałowym w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce. Wielki Finał 32 edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving zostanie rozegrany w PreZero Arena Gliwice. To największe i najważniejsze wydarzenie siatkarskie dla dzieci i młodzieży w naszym kraju oraz serce programu KINDER Joy of moving.
W dniu 18.04.2026 r. Klub Gala uczestniczył w turnieju finałowym województwa świętokrzyskiego w Skarżysku. Wszystkie zawodniczki spisały się rewelacyjne a drużyny z kategorii dwójek i trójek zakwalifikowały się do rozgrywek ogólnopolskich. Awans uzyskują tylko trzy zespoły w danej kategorii wiekowej. Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce o Puchar KINDER Joy of moving to projekt edukacyjno-sportowy dedykowany najmłodszym - dzieciom w wieku do 13 roku życia. Do 2022 roku do udziału w projekcie zaproszone były drużyny dwójki, trójki oraz czwórki dziewcząt i chłopów, reprezentujące kluby sportowe czy też szkoły podstawowe z wszystkich szesnastu województw Polski. Natomiast od 2023 roku struktura projektu KINDER Joy of moiving została rozbudowana o spotkania w kategorii singli, dzięki czemu jeszcze więcej dzieci może dołączyć do wspaniałej siatkarskiej rodziny i przeżyć niezapomnianą sportową przygodę z KINDER Joy of moving. Rozgrywki minisiatkówki halowej odbywają się w randze Mistrzostw Polski i objęte są honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministra Edukacji oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Terminy
- Od 2026-07-03 08:00 do 2026-07-05 18:00
Wspierane przez iCagenda





