Logotypy z karty wizualizacji

  • Wiadukt wizualizacja
  • Wiadukt wizualizacja
  • Wiadukt wizualizacja

Projekt nr RPSW.03.04.00-26-0018/17 Rozbudowa układu komunikacyjnego wraz z budową wiaduktu nad torami kolejowymi w Skarżysku-Kamiennej w ramach zadania : „Budowa zintegrowanego systemu komunikacyjnego obejmującego wykonanie przebudowy istniejącego układu komunikacyjnego wraz z budową obiektu w celu przekroczenia linii kolejowej nr 8 Warszawa – Kraków i skomunikowania Osiedla Dolna Kamienna z Osiedlem Przydworcowym w Skarżysku – Kamiennej”

W listopadzie br. wiadukt nad torami kolejowymi w Skarżysku-Kamiennej łączący osiedla Dolna Kamienna z Górną Kamienną przejdzie do historii. Trwają ostatnie prace przed rozbiórką starej kładki w ciągu drogi powiatowej na odcinku od Al. Piłsudskiego do ul. Towarowej.

Postęp prac przy inwestycji realizowanej przez powiat skarżyski w ramach partnerskiego projektu pn. "Budowa zintegrowanego systemu komunikacyjnego obejmującego wykonanie przebudowy istniejącego układu komunikacyjnego wraz z budową obiektu w celu przekroczenia linii kolejowej nr 8 Warszawa-Kraków i skomunikowania Osiedla Dolna Kamienna z Osiedlem Przydworcowym w Skarżysku-Kamiennej" na bieżąco monitują wizytując plac budowy - starosta Artur Berus, członek zarządu powiatu odpowiedzialny za drogi Tadeusz Bałchanowski oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marek Czyż.

W ostatnich tygodniach wykonano m.in. przełożenie ciepłociągu na nową kładkę (wiadukt północny), zdemontowano istniejącą konstrukcję podtrzymującą ciepłociąg oraz rozpoczęto prace związane z przełożeniem kabli telekomunikacyjnych i przygotowaniem wiaduktu do ostatecznej rozbiórki.

- Rozbiórkę wiaduktu planujemy jeszcze w tym miesiącu. Będzie to historyczna chwila dla miasta. Prace rozbiórkowe będą zsynchronizowane z pracami realizowanymi przez PKP przy budowie tunelu. Łączy się to bowiem z wyłączeniem z ruchu części torów – mówi starosta Artur Berus.

Jak informuje Jednocześnie przystąpiono do przebudowy skrzyżowania ulic Tysiąclecia i Piłsudskiego w celu umożliwienia rozpoczęcia realizacji ronda turbinowego na skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego i ul. Niepodległości.   

Poniżej prezentujemy filmy oraz zdjęcia z drona, na których widać wiadukt nad torami kolejowymi łączący osiedla Dolna Kamienna z Górną Kamienną, obok którego powstała kładka (wiadukt północny).   


budowa wiaduktu nad toramibudowa wiaduktu nad toramibudowa wiaduktu nad toramibudowa wiaduktu nad torami - plac budowybudowa wiaduktu nad torami - plac budowybudowa wiaduktu nad torami - wiadukt północnybudowa wiaduktu nad torami - przedstawiciele powiatu i firmy celsiumprzebudowa skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Tysiącleciaprzebudowa skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Tysiąclecia - plac budowyprzebudowa skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Tysiąclecia - wizyta starosty i dyrektora ZDP

Fot. i video: Zarząd Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej, fot. Jolanta Jagiełło 

 

 

 

2012-2022 Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.