W ramach programu „Poznaj Polskę” Powiat Skarżyski pozyskał środki w wysokości 25 519,20 zł na organizację wycieczek edukacyjnych.

„Poznaj Polskę” to program realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach Polskiego Ładu,  którego celem jest uatrakcyjnienie przebiegu kształcenia dzieci i młodzieży poprzez zwiedzanie i odkrywanie naszego kraju.

W bieżącej edycji projektu z otrzymanego przez powiat dofinansowania będą mogły skorzystać dwie aplikujące do niego szkoły: I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego oraz Technikum Nr 2  Zespołu Szkół Ekonomicznych im. M. Kopernika. Obie szkoły we wnioskach deklarowały chęć wyjazdu
na trzydniowe wycieczki.

 „Pomimo tego, że wartość projektu nie jest bardzo duża, szczególnie nas cieszy fakt pozyskania tych środków, ponieważ w dotychczasowych edycjach programu nie mieliśmy tyle szczęścia. Powodem niepowodzeń było szybkie wyczerpanie środków co uniemożliwiło złożenia wniosków” – powiedziała Pani Katarzyna Bilska Członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego.

Uczniowie liceum mają w planach zwiedzić wybrane miejsca w Lublinie, Sanoku, Puławach, Kozłówce czy Zamościu natomiast uczniowie technikum odwiedzą miejsca w Krakowie, Zakopanem, Łagiewnikach i Bronowicach Małych.

hhh