25 lecie Powiatu Skarżyskiego

W ramach obchodów 25-lecia Powiatu Skarżyskiego w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” odbył wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Powiat artystycznie”. Wystawę cechuje duża różnorodność tematyczna i skala obrazu - od szerokich kadrów krajobrazu do detali poprzez środowisko, do ludzi. Autorami prac prezentowanych na wystawie są członkowie Klubu Fotograficznego działającego przy „Kuźnicy”. Otwarcie wystawy z udziałem przedstawicieli samorządów powiatu skarżyskiego i gminy Suchedniów oraz mieszkańców powiatu przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

Otwarcie wystawy „Powiat artystycznie”, które miało miejsce w piątek 24 lutego, zgromadziło wielu miłośników sztuki nie tylko z gminy Suchedniów. Wśród gości byli m.in. członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego Katarzyna Bilska, radny powiatu Jerzy Żmijewski, burmistrz Suchedniowa Cezary Błach, dyrektor SOK „Kuźnica” Andrzej Karpiński, a także pracownicy Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej.

Wernisaż był kolejnym wydarzeniem, które zostało zorganizowane w ramach obchodów 25-lecia Powiatu Skarżyskiego.

- Z wielką przyjemnością mogę dzisiaj uczestniczyć w otwarciu tej wystawy, a przede wszystkim jest to przyjemność związana z faktem, że jest to druga impreza z okazji 25-lecia Powiatu Skarżyskiego. Zarząd powiatu planując kalendarz imprez na obchody tej ważnej rocznicy chciał uwzględnić wszystkie aspekty powiatu. Chciał też zaznaczyć ten piękny powiat artystycznie. I udało się to dzięki młodym ludziom, którzy zrzeszeni są tutaj przy „Kuźnicy” w Suchedniowie i którzy będą dzisiaj po raz pierwszy prezentowali nam swoje prace. Ja jeszcze tych prac nie widziałam, ale wierzę, że będą one przyczynkiem do wielu pięknych doznań – mówiła podczas otwarcia Katarzyna Bilska członek zarządu powiatu skarżyskiego, dziękując jednocześnie autorom prac za zaangażowanie w obchody jubileuszowe, a dyrektorowi SOK „Kuźnica” za zorganizowanie wystawy.            

Organizatorom i autorom wystawy gratulował także Burmistrz Suchedniowa.

- Jestem bardzo wdzięczny Zarządowi Powiatu Skarżyskiego za to, ze organizując te ważne obchody rocznicowe istnienia powiatu robi to właśnie w taki sposób, że są to wydarzenia, które nie dzieją się tylko w stolicy powiatu, ale również w innych samorządach, w innych gminach. Dzisiaj jesteśmy tutaj w Suchedniowie. Ja również bardzo serdecznie gratuluję autorom prac za te piękne zdjęcia, które kątem oka podglądam, chociaż wystawa jest jeszcze nie otwarta – mówił burmistrz Cezary Błach. - W Suchedniowie tu w ośrodku kultury „Kuźnica” dzieje się bardzo wiele. Ta nowa inicjatywa Klubu Fotograficznego, który powstał przy „Kuźnicy” pokazuje, że Suchedniów jest takim sercem artystycznym i kulturalnym powiatu skarżyskiego. […] Życzmy sobie, abyśmy w kolejnych jubileuszach mogli dalej chwalić się tym co tutaj mamy na terenie naszego powiatu – zaznaczył Burmistrz Suchedniowa.                     

O kulisach powstania wystawy „Powiat artystycznie” mówiła członkini Klubu Fotograficznego Agnieszka Nowak odczytując list od założycielki Klubu Justyny Król, która ze względów zdrowotnych nie mogła osobiście uczestniczyć w wernisażu.  

- Propozycja zorganizowania owej wystawy, która wyszła za sprawa powiatu skarżyskiego była dla nasz sporym zaskoczeniem ale przyjęliśmy ją z dużym entuzjazmem. W związku z tym, że każdy z członków Klubu ma inny styl, technikę i obiekt zainteresowań fotograficznych wystawę cechuje duża różnorodność tematyczna i skala obrazu - od szerokich kadrów krajobrazu do detali poprzez środowisko do ludzi, którzy są skarbem nierzadko ukrytym naszego powiatu. Mamy nadzieję, że zdjęcia, które Państwo zechcieliście dziś obejrzeć, oprócz walorów estetycznych wywołają w Was miłe uczucia, chęć jeszcze bliższego poznania walorów powiatu skarżyskiego, których zarówno krajobrazowo jak i społecznie mamy ogromne zasoby – zaznaczyła w liście Justyna Król dziękując w imieniu członków Klubu i własnym uczestnikom za przybycie, a władzom powiatu za możliwość realizacji projektu.            
- Życzymy kolejnych lat wspierania lokalnych inicjatyw i propagowania działalności artystycznej wśród mieszkańców – dodała inicjatorka powstania Klubu Fotograficznego.    

Na wystawie można oglądać łącznie 50 fotografii autorstwa Jacka Cholewy, Justyny Król, Marii Pajek, Agnieszki Nowak, Zofii Maciejczyk i Ewy Pajek.

Wystawę „Powiat artystycznie” w Suchedniowie można zwiedzać do końca kwietnia w godzinach pracy SOK „Kuźnica”. Wstęp jest bezpłatny.

Jak poinformowała członek zarządu powiatu Katarzyna Bilska wystawa w maju i czerwcu zawita także do skarżyskich szkół ponadpodstawowych, w lipcu prezentowana będzie w starostwie powiatowym. Zdjęcia będzie można również obejrzeć w listopadzie podczas uroczystej sesji Rady Powiatu Skarżyskiego kończącej obchody jubileuszowe.     

uczestnicy wernisażu Powiat artystycznie w Suchedniowie uczestnicy wernisażu Powiat artystycznie w Suchedniowie uczestnicy wernisażu Powiat artystycznie w Suchedniowie uczestnicy wernisażu Powiat artystycznie w Suchedniowie Andrzej Karpiński Dyrektor SOK Katarzyna Bilska członek zarządu powiatu mówi do uczestników wystawyKatarzyna Bilska członek zarządu powiatu mówi do uczestników wystawyKatarzyna Bilska członek zarządu powiatu mówi do uczestników wystawyuczestnicy wernisażu Powiat artystycznie w Suchedniowie uczestnicy wernisażu Powiat artystycznie w Suchedniowie Burmistrz Suchedniowa Cezary Blachwystawa przed otwarciem członkini klubu fotograficznego odczytuje listotwarcie wystawyuczestnicy wernisażu Powiat artystycznie w Suchedniowie ogladają prace uczestnicy wernisażu Powiat artystycznie w Suchedniowie ogladają prace uczestnicy wernisażu Powiat artystycznie w Suchedniowie ogladają prace uczestnicy wernisażu Powiat artystycznie w Suchedniowie oglądają prace prace na wystawieuczestnicy wernisażu Powiat artystycznie w Suchedniowie oglądają prace uczestnicy wernisażu Powiat artystycznie w Suchedniowie oglądają prace uczestnicy wernisażu Powiat artystycznie w Suchedniowie oglądają prace uczestnicy wernisażu Powiat artystycznie w Suchedniowie oglądają prace uczestnicy wernisażu Powiat artystycznie w Suchedniowie oglądają prace prace prezentowane na wystawieuczestnicy wernisażu Powiat artystycznie w Suchedniowie oglądają prace uczestnicy wernisażu Powiat artystycznie w Suchedniowie oglądają prace uczestnicy wernisażu Powiat artystycznie w Suchedniowie oglądają prace uczestnicy wernisażu Powiat artystycznie w Suchedniowie oglądają prace uczestnicy wernisażu Powiat artystycznie w Suchedniowie oglądają prace uczestnicy wernisażu Powiat artystycznie w Suchedniowie oglądają prace uczestnicy wernisażu Powiat artystycznie w Suchedniowie oglądają prace uczestnicy wernisażu Powiat artystycznie w Suchedniowie oglądają prace organizatorzy i autorzy pracuczestnicy wernisażu Powiat artystycznie w Suchedniowie - wspólna fotografia

2012-2022 Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.