iso-certika-logoZ końcem stycznia 2014r. w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej przeprowadzony został audyt związany z Systemem Zarządzania Jakością  wg. normy ISO 9001:2009. Rezultatem pozytywnego wyniku jest przedłużenie na kolejny rok przyznanego starostwu w 2013r certyfikatu. Audyt został przeprowadzony przez firmę certyfikującą Certika –Rzetelna Certyfikacja w zakresie realizacji usług publicznych na rzecz mieszkańców powiatu skarżyskiego oraz innych podmiotów wynikających z obowiązujących przepisów prawa. Wynik audytu potwierdził spełnienie wymagań w Systemie Zarządzania Jakością i zakończył się pozytywną rekomendacją. Jak mówi starosta skarżyski Michał Jędrys kolejny certyfikat stanowi potwierdzenie wysokiej jakości usług świadczonych przez pracowników starostwa, a wprowadzony system zapewnia stały nadzór nad procedurami realizowanymi w placówce, podnosząc ich jakość i zapewniając bezpieczeństwo mieszkańcom.

Ponadto pozytywny wynik audytu świadczy o tym, iż proces realizacji usług publicznych jest stale kontrolowany. W ramach doskonalenia systemu oceniana jest satysfakcja klientów urzędu na podstawie anonimowych ankiet w zakresie świadczonych usług. Ich uwagi stanowią cenny materiał w podnoszeniu jakości pracy placówki. Zastosowanie jasnych i precyzyjnych procedur postępowania w Systemie Zarządzania Jakością skutkuje ułatwieniem działalności starostwa oraz świadczy o dołożeniu wszelkich starań i troski przez kierownictwo urzędu o jakość wyrażoną w funkcjonującej Polityce Jakości z jednoczesnym wykazaniem zgodności z przepisami prawa.

Potwierdzenie najwyższej jakości usług to przed wszystkim stałe doskonalenie pracy urzędników oraz wzmocnienie wiarygodności urzędu w opinii interesantów.

Adres urzędu

ul. Konarskiego 20
26-110 Skarżysko-Kamienna

telefon: 41 3953000
fax: 41 2524001

starostwo@skarzysko.powiat.pl

Godziny pracy:
poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek - piątek: 7:30 - 15:30